Kopitar je bil tudi podajalec pri zadetku Alexa Iafalla sredi druge tretjine, s katerim so Kralji povedli s 3:2, vendar jih v zadnjem delu ni mogel rešiti niti vratar Cal Petersen, ki je imel skupaj 38 uspešnih posredovanj. Los Angeles je tako izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah in bo skušal niz prekiniti v noči na torek, ko bo gostoval v St. Louisu pri ekipi Blues.

To je bil dvoboj trenutno najboljše ekipe lige in najslabše; Nashville ima sedaj na čelu 29 točk tako kot drugouvrščena Tampa, Los Angeles pa je ostal pri 13 točkah, štiri več ima predzadnji Vegas, sicer lanski finalist lige, po 17 točk imajo še Florida, Pittsburgh in St. Louis.

Ne glede na stanje na lestvici pa je pred zadnjo tretjino Kraljem kazalo dobro, saj so vodili s 3:2. Nato je v šesti in 12. minuti zadnje tretjine Järnkrok zadel dvakrat in s tem zaokrožil svoj hat-trick. Center Nick Bonino je v začetku zadnje minute zadel še prazno mrežo, ko so tekmeci namesto vratarja na led poslali dodatnega napadalca.