Že med tednom so se veselili igralci Rika Ribnice, Celja Pivovarne Laško in Maribora Branika, konec tedna pa je bilo najbolj dramatično v Rdeči dvorani v Velenju. Gorenje (Verdinek 8 golov, Špelić 6) je na začetku tekme proti Trimu (Cirar 11, Seferović 6) povedlo s kar 7:2, v uvodnih minutah drugega polčasa z 19:14, Trebanjci pa so gostitelje v tem delu igre prvič ujeli pri rezultatu 22:22.

Do konca tekme je sledilo še osem izenačenj, v zadnji minuti pa je domači ekipi minimalno vodstvo z 31:30 priigral Aleks Kavčič. Toda Trimo je v svojem zadnjem napadu izsilil sedemmetrovko, najstrožjo kazen je tik pred iztekom igralnega časa uspešno izvedel Gal Cirar, z enajstimi goli prvi strelec tekme v Šaleški dolini, in Trebanjcem priboril zelo pomembno točko.

Izidi 9. kroga: Gorenje Velenje – Trimo Trebnje 31:31 (15:14), Dobova – Urbanscape Loka 27:32 (17:16), Koper – Krka 32:27 (13:13), Maribor Branik – Sviš Ivančna Gorica 32:30 (18:10), Celje Pivovarna Laško – Jeruzalem Ormož 34:28 (18:13), Riko Ribnica – Dol TKI Hrastnik 32:25 (17:11).