Najboljši motokrosisti so se na dirki svetovnega prvenstva merili v Matterley Basinu v Veliki Britaniji. Zmagal je vodilni v skupnem seštevku, Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je dobil obe vožnji. Slovenski motokrosist Tim Gajser je osvojil peto mesto, potem ko je bil tretji v prvi in peti v drugi vožnji.

Slovenec, ki je sobotne kvalifikacije končal na četrtem mestu, je v drugi vožnji imel veliko težav, takoj po startu se je komajda izognil padcu, pozneje pa se je boril za mesta pod najboljšimi tremi. V zadnjih krogih pa je v boju z Romainom Febvrejem (na koncu tretjim) in Belgijcem Clementom Desallom pristal na petem mestu. Po britanski preizkušnji se je na vrhu seštevka še bolj utrdil Herlings, ki ima zdaj 436 točk, Italijan Antonio Cairoli (tokrat drugi) jih ima na drugem mestu 382, Gajser je ostal šesti, ima pa 257 točk. Naslednja dirka bo že čez teden dni v francoskem Saint Jean d'Angelyju.