Izid 2:2, v seriji na štiri zmage, je tudi v polfinalu zahodne konference med Winnipeg Jets in Nashville Predators. Hokejisti Nashvilla so v gosteh z minimalnih 2:1 premagali kanadske gostitelje in izsilili še vsaj dve tekmi.

V Winnipegu je bil znova odličen finski vratar Pekka Rinne, ki je Nashvillu pomagal z 32 obrambami. Gostje so vodili z 2:0 po 59 minutah tekme. Zadela sta Ryan Hartman in P.K. Subban.

Častni zadetek za domače je padel 51 sekund pred zaključno sireno, ko je v polno zadel Patrik Laine. Za podaljšek in preobrat je zmanjkalo časa.

V PPG Paints Areni v Pittsburghu je prvi zadetek na tekmi padel šele v 30. minuti, ko je zadel Jake Guentzel. Gostje iz Washingtona so po treh minutah izenačili, uspešen je bil T.J. Oshie, a je nato Jevgenij Malkin poskrbel za novo vodstvo aktualnih lastnikov Stanleyjevega pokala.

V nadaljevanju sta oba vratarja odlično opravila svoje delo. Zadnji zadetek je padel manj kot minuto pred koncem, ko je še drugič zadel Guentzel.