Pri gostih se je najbolj izkazal Avstralec Ben Simmons, ki je postal prvi novinec po legendarnem Magicu Johnsonu leta 1980 s trojnim dvojčkom v končnici prvenstva NBA. Dosegel je 17 točk in 13 skokov in deset podaj, J.J. Redick pa je k zmagi prispeval 24 točk.

Na drugi strani je Goran Dragić v 37 minutah dosegel 20 točk (met 9:19) in imel štiri ukradene žoge, tri podaje in en skok. Za nameček pa je v drugi četrtini prišlo do ravsa med igralci, ko je Robert Covington storil grd prekršek nad Dragićem, slovenskemu zvezdniku pa je v bran stopil James Johnson. Tako Covington kot Johnson sta končala s tehničnima napakama.

m

»Šokiran sem, da smo dobili to tekmo. Danes res nismo imeli pravice zmagati,« je po tekmi dejal trener gostov Brett Brown.

Medtem pa so košarkarji New Orleans Pelicans gladko napredovali v drugi krog, potem ko so dobili še četrto tekmo zapored proti Portland Trail Blazers in zmagali s 131:123. Anthony Davis je k zmagi prispeval 47 točk.