Derbi osmega kroga z vrha lestvice v boju za naslov državnega košarkarskega prvaka je dobila Primorska. V dvorani Bonifika je pred 500 gledalci s 76:73 premagala vodilno Krko ter se ji vsaj delno oddolžila za poraz v finalu 2. lige ABA v Čačku. Krki ostaja tolažba, da je v prvem medsebojnem dvoboju v Novem mestu za točko več ugnala Primorce, kar bi znalo biti pomembno v boju za mesta po rednem delu lige. Prvih 25 minut je bila gospodar na igrišču Krka, ki je v tretji četrtini vodila s 50:36. Domači košarkarji so v nadaljevanju z agresivno igro prisilili Novomeščane k napakam, saj so do konca tekme izgubili kar 24 žog. Po izenačenju na 55 je Primorska v zadnji četrtini prvič povedla, prednosti s 66:59 pa do konca tekme ni več izpustila iz rok. Najboljši strelec derbija je bil Marjan Čakarun, ki je ob 19 točkah zbral še 10 skokov in 5 podaj.

»Zmago smo si priborili z odlično igro v obrambi v drugem polčasu. V tekmo smo brez razloga stopili živčno, a se k sreči pravi čas zbrali. Čestitke si zaslužijo tako košarkarji kot navijači, ki so nam pomagali do novega uspeha,« pravi trener Primorske Jurica Golemac. »Po visoki prednosti smo igrali preveč sproščeno, kar so tekmeci izkoristili. Primorska se je vrnila v igro ter zasluženo zmagala,« je priznal trener Krke Simon Petrov.

Prestižni ljubljanski dvoboj je danes še drugič v drugem delu sezone dobila Petrol Olimpija. Ilirija je bolje začela tekmo, favorizirana Olimpija pa je stvari postavila na svoje mesto v drugem polčasu ter v osmem krogu dosegla šesto zmago.

Zanimiv dvoboj je potekal v Šentjurju, kjer je Helios večji del tekme vodil, zmage pa so se z minimalno prednostjo veselili domači košarkarji. »Lahko rečem, da smo imeli več sreče kot pameti. Fantje so se borili tudi, ko so zaostajali za dvanajst točk. Morda se nam je vrnilo, ker smo številne dvoboje izgubili v izenačenih končnicah,« meni trener Šentjurja Jakša Vulić.

Liga Nova KBM, za prvaka, izidi 8. kroga: Sixt Primorska – Krka 76:73 (16:22, 31:37, 55:57, Čakarun 19, Mulalić 14, Ferme 10; Dimes 12, Đapa in Marinelli po 11), Šentjur – Helios Suns 75:74 (23:22, 39:44, 50:60, Pešič in Allen po 18, Popadić 14; Pelko 23, Đumić 18, Šaškov 16), Šenčur Ggd – Rogaška 75:82 (17:13, 32:30, 50:47, Rebec 24, Murić 21, Pavić 16; Batur 20, Šantelj in Fon po 14), Ilirija – Petrol Olimpija 66:89 (28:26, 43:42, 57:64, Modrić 15, Šiško in Vončina po 10; Hrovat 19, Oliver 17, Badžim 11).

Liga Nova KBM, za obstanek, izidi 7. kroga: Mesarija Prunk Sežana – Hopsi Polzela 72:83 (19:31, 33:52, 58:72, Milašinović 18; Čup 22), že odigrano: Terme Olimia Podčetrtek – Celje 93:87 (31:21, 47:43, 64:64), Zlatorog Laško – LTH Castings 71:63 (21:17, 37:37, 56:52).