Aluminij se je po letu 2002 drugič v zgodovini kluba uvrstil v finale slovenskega pokala. Povratna tekma polfinala je imela vse elemente dramatičnosti: rezultatski preobrat, dve izključitvi igralcev Gorice (Celcer, Tešija), ki sta bili ključni za razplet, in zastreljano (Burgić v 28. minuti) ter realizirano enajstmetrovko (Zeba v 91. minuti). Aluminij je tako unovčil zmago s prve tekme v Novi Gorici in napredoval s skupnim izidom 4:3. »Bili smo pripravljeni na takšen scenarij za dosego cilja,« je menil napadalec Aluminija Marko Nunić, strelec vodilnega gola. Gorica je nato uprizorila preobrat do vodstva 2:1 in tekmeca spravila v podrejen položaj. Ko je vse kazalo na podaljške, je Goričan Tešija igral z roko, Josip Zeba pa je v slogu Ronalda kazenski strel spremenil v gol za napredovanje v finale in slavje pred maloštevilnimi gledalci, med katerimi so bili v večini igralci iz mlajših selekcij Aluminija. »Odločili so detajli, ki nam niso šli na roko: moja zgrešena enajstmetrovka, nedosojen kazenski strel po prekršku nad Žigonom, ko je bil v priložnosti, in nesrečen konec tekme z enajstmetrovko,« je tekmo videl napadalec Gorice Miran Burgić.

V zaostali tekmi 20. kroga državnega prvenstva je Ankaran senzacionalno, a zasluženo zmagal na gostovanju v Velenju. Rudarji so dvakrat vodili, nato pa zaigrali lagodno in neodgovorno, za kar bo moral krivdo prevzeti trener Marijan Pušnik. Z dvema asistencama se je izkazal levi bočni igralec Ankarana Erik Gliha. Ankaran (16 točk) je zadnje mesto na lestvici prepustil Triglavu (15 točk).