Shiffrinova, ki je olimpijski slalom v Yongpyongu končala na nehvaležnem četrtem mestu, je osvojila svojo še 42. zmago v svetovnem pokalu, 31. slalomsko. Američanka, ki bo 13. marca dopolnila 23 let starosti, je dobila še šesti slalom v tej sezoni, skupno pa je to njena že enajsta zmaga od začetka sezone.

Dan objemov in slovesa v Ofterschwangu

Prva vožnja slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v nemškem Ofterschwangu je bila danes v znamenju objemov in slovesa dveh zelo uspešnih udeleženk belega cirkusa, ki sta za vrhunske vožnje skrbeli v zadnjih 15 letih. Ofterschwang je bila zadnja tekma za Slovakinjo Veroniko Velez Zuzulovo in Avstrijko Michaelo Kirchgasser. Po prvi slalomski vožnji je vodilaMikaela Shiffrin, pred Avstrijko Katherino Gallhuber je imela 30 stotink prednosti, pred rojakinjo Bernardette Schild pa 39 stotink. Ana Bucik je bila po prvi vožnji na 19. mestu (+2,65), na 28. mestu pa se je v finale uvrstila tudiMeta Hrovat (+3,27).