Londončani kljub slabi formi trenutno še držijo četrto mesto v angleškem prvenstvu, ki prinaša igranje v ligi prvakov, vendar je Chelsea sedaj že na drugi zaporedni tekmi doživel visok poraz. Ker gre v obeh primerih za nižjeuvrščeni ekipi, je vodstvo kluba zaskrbljeno. Ne nazadnje je letošnja sezona za aktualne prvake že tako manj uspešna, saj je naziv najboljšega v Angliji bržkone že oddan.

Zadnji dan januarja so modri najprej v gosteh s 3:0 izgubili proti Bournemouthu, nato pa včeraj v zadnjih desetih minutah proti Watfordu doživeli pravcato ponižanje. Lani oktobra so sicer isto moštvo na domačem Stamford Bridgeu premagali s 4:2. Težave so se za goste na tokratni tekmi začele v 30. minuti, ko je v razmiku petih minut francoski vezist Tiemoue Bakayoko prejel dva rumena kartona, dvanajst minut kasneje pa so se po uspešno izvedeni enajstmetrovki Troyja Deeneyja za povrh znašli v zaostanku.

V igro jih je s strelom z razdalje v 82. minuti vrnil Eden Hazard, nato pa so sledile črne minute londonske obrambe, saj je moral vratar Thibaut Courtois v nadaljevanju kar trikrat pobirati žogo iz mreže. Zadeli so Daryl Janmaat, Gerard Deulofeu in Roberto Pereyra.

Conte: »Zmagovalec najde rešitve, poraženec izgovore«

Po srečanju se je moral Conte znova ukvarjati z vprašanji glede prihodnosti pri Chelseaju, na kar je po poročanju angleškega Independenta odgovoril v svojem stilu: »Ne skrbi me glede moje službe. Delam vsak dan, dajem 120 procentov, razumete? Če je to dovolj, potem je vse v najlepšem redu, sicer pa lahko klub sprejme drugačno rešitev. Vsak dan in na vsaki novinarski konferenci me sprašujete, ali sem zaskrbljen. Ne, nisem: lahko sem trener Chelseaja ali pa tudi ne, kaj od tega je za vas problem?«

Italijanski trener je prav tako vnovič močno kritiziral svojo zasedbo, ki je začela slabo, si kjub izključenemu igralcu vendarle priborila izenačenje, nato pa neslavno pogorela. »V drugem polčasu sem na igrišču videl veliko željo in odločnost, toda tudi veliko zmede. Uspelo nam je izenačiti, vendar je potrebno v takšnih trenutkih razumeti situacijo in jo nadzorovati. Odlična ekipa mora biti tega sposobna, toda namesto tega smo v desetih minutah prejeli tri gole.«

»Igrati v velikem klubu, pomeni imeti močan značaj. Enostavno je igrati, ko si samozavesten, toda v trenutkih, v kakršnem smo sedaj, se vidi, kdo ima pravi značaj. Zmagovalec najde rešitve, poraženec izgovore.«

Watford 4:1 Chelsea