Sedemnajstletna Križnarjeva je s skokom, dolgim 104 metre vodila že po prvi seriji, v finalu pa je naslov prvakinje potrdila s točno 100 metri ter skupno 262,6 zbranimi točkami. S 102,5 in 94 metri ter skupno 248,3 točkami je srebro z lanskega prvenstva v Park Cityju ubranila Ema Klinec. Bron je osvojila Norvežanka Anna Odine Ström z 231,7 točkami.

Odlična je bila tudi Jerneja Brecl, ki je z 88 in 89.5 metri končala na 8. mestu, zbrala pa je 212,0 točk. Med dvajseterico je končala tudi Katra Komar, ki je z 82 in 83.5 metri ter skupno 177,2 točkami osvojila 18. mesto.

Nika Križnar je na svoji šesti tekmi na mladinskih svetovnih prvenstvih osvojila še šesto medaljo. Na ekipnih tekmah ima dve zlati in eno srebrno, lani je prvo posamično osvojila s tretjim mestom. Še bolj bogato zbirko ima njena klubska kolegica Ema Klinec, ki letos zadnjič nastopa na mladinskih svetovnih prvenstvih. Od leta 2012 do vključno danes je osvojila kar sedem medalj, tri ekipne zlate, dve posamični in eno ekipno srebrno ter eno ekipno bronasto. Križnarjeva je tretja Slovenka z naslovom na posamični tekmi mladinskega svetovnega prvenstva v smučarskih skokih. Pred njo je to leta 2012 uspelo Nejcu Dežmanu in leta 2013 Jaki Hvali.