Taja Basaj: Menim, da se ljudje v splošnem premalo posvečajo okoljevarstvu in ekologiji. Vsak izmed nas bi namreč lahko zmanjšal svoj negativen vpliv na naš planet s preprostimi vsakodnevnimi ukrepi, kot so ločevanje odpadkov, varčevanje z vodo, uporaba javnih prevozov, kupovanje domačih izdelkov, uporaba lastnih vrečk, vestno ugašanje luči… Sama tovrstne ukrepe izvajam, zato mislim, da si za zdravo okolje in ekologijo prizadevam dovolj.

Ana Potočnik: Varovanje okolja je danes zelo pomembno, ker želimo kot vrsta in tudi kot posameznik preživeti. Ljudje namreč s svojim načinom življenja korenito spreminjamo svoj življenjski prostor. Negativnih posledic človeških posegov se danes premalo zavedamo. Življenje naše vrste bo v prihodnosti lepše, če bomo v okolje posegali previdno, da bo ostalo primerno za naslednje generacije. Sama o okoljskih problemih veliko razmišljam, a si premalo prizadevam za boljše okolje.

Jakob Jugovic: Vsi vemo, da moramo skrbeti za naš planet, a dejanja ne sledijo mišljenju. Vsakič se zamislimo ob podatkih o smetiščih v oceanih ter živalih, ki se dušijo s plastičnimi vrečkami, a vzrok naše pasivnosti je v tem, da s katastrofami nimamo stika. Dokler se ne bomo trudili razumeti posledic dejanj, dokler bodo zagovarjali globalno segrevanje in izumiranje živalskih vrst kot naravni pojav, razvajeni človek načina življenja ne bo pripravljen spremeniti.

Vita Kolenko: Mislim, da poteka precej dobro zasnovanih projektov za varstvo okolja, a to ni dovolj, saj dobršen delež prebivalstva ekologiji ne posveča pozornosti. Posameznik bi največ pripomogel s spremembo življenjskega sloga: namesto da gremo nekam z avtom, se lahko odpravimo s kolesom, pazimo na količino porabljene vode… Osebno se trudim po najboljših močeh, a sem prepričana, da se stvari ne bodo obrnile na bolje, dokler varovanja okolja ne bo v kolektivni zavesti množic.