Kapetan Kraljev Anže Kopitar je bil podajalec prvi prvem zadetku gostov na tekmi, Los Angeles je po prvih 20 minutah vodil že z 2:0, nato pa so domači hokejisti zrežirali preobrat. Poleg Monahana in Ferlanda sta se med strelce za Calgary vpisala še Troy Brouwer in Mark Jankowski.

Pri Kraljih je bik z dvema zadetkoma najbolj razigran Tanner Pearson, enkrat pa je bil uspešen Derek Forbort.

»Nedopustno je, da dobiš štiri gole v eni tretjini. Imeli smo izvrstnih deset minut, nato pa slabih 30. V zadnjem delu smo prišli k sebi, toda preobrata nam ni uspelo zrežirati. Nepotrebno smo izgubljali plošček, proti tako dobri ekipi, kot je Calgary, ne moreš zmagati le z vratarjem in polovico ekipe,« je bil nad nekaterimi igralci, ki jih ni imenoval, razočaran trener Los Angelesa John Stevens.

Kralji se zdaj po treh gostovanjih v zahodni Kanadi vračajo domov z izkupičkom štirih od šestih možnih točk, naslednja tekma pa jih čaka v soboto, ko bodo v Staples Centru gostili Nashville.