Prvi strelec tekme je bil Bostonov Kyrie Irving s 33 točkami, pri Miamiju je Kelly Olynyk zbral 32 točk, kar je njegov osebni strelski rekord v ligi NBA.

Olynyk je do osebnega mejnika prišel prav proti nekdanji ekipi. Član Bostona je bila od leta 2013 do julija 2017. Ob vrnitvi v Boston so ga domači navijači lepo sprejeli, ko je bilo tekme konec, pa se je družil z njimi in se z njimi tudi fotografiral.

Obupani ukrepi Spoelstre

»To je nekaj posebnega, da ti izkažejo takšno ljubezen in podporo. Počutil sem se posebno, ko sem se vrnil in zaigral pred njimi. Ne zgodi se vselej, da te priznavajo za svojega in počastijo, kot so mene,« je povedal 26-letni Kanadčan.

Nad zmago je bil ponosen trener Miamija, predvsem, ker je imel na voljo omejeno število igralcev. »Imel sem le devet fantov. Zmanjkovalo nam je ljudi, fantje so postajali utrujeni. Vedel sem, da bodo nekateri v drugem polčasu morali igrati 20 minut. Včasih je treba sprejeti takšne obupane ukrepe,« je razložil Erik Spoelstra.

Miami je dve minuti in pol pred koncem vodil s 87:76, Kelti pa so s 13:3 - Irving je prispeval devet točk - ujeli priključek. Boston je sicer imel priložnost za zmago ob zvoku sirene, toda met Irvinga se je odbil od obroča.

Dragić zaradi težav s komolcem izpustil drugo tekmo

Dragić je zaradi težav s komolcem izpustil drugo tekmo po vrsti.

Prvo ime večera v ligi NBA je bil Harden, zvezdnik Houstona je ob porazu svoje ekipe proti Los Angeles Lakers s 116:122 dosegel 51 točk, le ena podaja pa mu je zmanjkala do dvojnega dvojčka. Jezerniki so prekinil 14 tekem dolg zmagoviti niz raket.

Toronto je za četrto zaporedno zmago in deseto na zadnjih 11 tekmah premagal Charlotte s 129:111. Sedmič po vrsti je zmagal Chicago, s 112:94 je bil boljši od Orlanda, ki je šestič zapored ostal praznih rok.

Indiana je s 105:95 premagala Atlanto, Sacramento s 104:99 Brooklyn, Oklahoma je bila s 107:79 boljša od Utaha, Dallas s 110:93 od Detroita. Denver je klonil proti Minnesoti s 104:112, Portland proti San Antoniu z 91:93. Golden State je s 97:84 premagal Memphis, Los Angeles Clippers pa Phoenix s 108:95.