Na dan je namreč prišla tožba iz leta 2005 proti podjetju LabOne, kjer je delala kot vodja kadrovske službe. Njen podrejeni Gary Funkhouser je trdil, da ga je spolno nadlegovala, vendar jo je zavračal, nakar se mu je maščevala, in sicer tako, da ga je odpustila. Podjetje in Funkhouser sta dosegla dogovor o finančni poravnavi in zadeva se je končala.

Funkhouser je v tožbi trdil, da je redno dajala neprimerne in neželene spolne namige, na poslovni poti marca 2005 pa naj bi ga skušala spraviti v posteljo. Ko jo je zavrnil, z njim več ni imela stikov do junija istega leta, ko ga je obvestila, da je odpuščen.

Andrea Ramsey, ki je veljala za kandidatko z resnimi možnostmi za zmago in osvojitev republikanskega sedeža v svojem okrožju je danes med odstopom od tekme ponovno zanikala obtožbe in zatrdila, da so obtožbe »delo njenih političnih nasprotnikov«. Sama ni bila nikoli del tožbe Funkhouserja proti podjetju, prav tako pa ni sodelovala v pogajanjih o poravnavi.

Mimogrede je še ošvrknila demokratsko stranko, ki menda preveč hiti z ničelno toleranco spolnega nadlegovanja v prizadevanjih za moralno prednost pred republikanci. »V mojem primeru to pomeni, da so bile lažne obtožbe maščevalnega odpuščenega uslužbenca za demokratsko stranko dovolj, da mi odvzame finančno podporo. Trenutno smo v obdobju, ko groba pravica nadomešča skrbno analizo in ustrezne postopke,« je sporočila.