Kot registrirani uporabnik prejmete vsak mesec brezplačno dostop do 4 zaklenjenih člankov na Dnevnik.si ali v mobilni aplikaciji Dnevnik.si ter vsak petek e-pismo urednika z najbolj branimi članki tekočega tedna.
Z uporabniškim računom lahko dostopate do vsebin na www.Dnevnik.si in do mobilne aplikacije Dnevnik.si
Ko je predsednik republike Borut Pahor na volilno nedeljo zvečer v vzdušju, ki je bolj kot na veselo svatbo spominjalo na sedmino, med kislimi smehljaji obljubljal, da se bo v novem mandatu manj fotografiral in pogosteje oglašal, so v tej napovedi najbrž le redki zaslutili maščevalno grožnjo: prav, bom pa govoril, vi pa boste še hudo obžalovali očitke o moji neodločnosti, o mojem domnevnem molčanju, ko bi bilo treba reči kaj tehtnega, o medijski figuri provincialnega plejboja, ki je za posnetek na instagramu pripravljen početi marsikaj; o, kako krepko se bodo tolkli po trdih beticah kritiki, ki so se norčevali iz predsednika in mu očitali populistično trivializacijo funkcije, pa tudi opravilno nekompetentnost, ko je šlo za resne politične naloge. Vse to je skozi prisiljene nasmehe govoril Pahorjev kamniti obraz, takšna sporočila so se prebijala izpod skopih besed, ki jih je novoizvoljeni predsednik v formi standardnih priložnostnih fraz tisti večer namenil svoji naciji. In res: ko smo prejšnji teden na straneh tega časopisa brali predsednikov intervju, smo lahko kaj hitro spoznali, da bo treba odslej Pahorjeve besede, ali kar njegov diskurz, razumeti in interpretirati z resnostjo, ki bo na ravni zagatnosti časa, v katerem živimo, pa tudi negotove prihodnosti, ki nam je še namenjena.
V primeru sirskega begunca Ahmada Shamieha, ki je, kot kaže, obležal pod kolesjem pravne države, zdaj pa v bolnišnici čaka na izročitev Hrvaški, se je slovenski predsednik skorajda pikolovsko pozicioniral na stran neizprosnega Zakona. Nasprotuje možnosti izjeme, pri čemer se sklicuje na serijo zavrnilnih odločitev različnih sodišč, od slovenskih do evropskih, brani do »migrantov« radikalno nestrpno notranjo ministrico in v isti sapi smeši predsednika vlade ter njegov, resda klavrn, poskus uporabe diskrecijske klavzule, da bi Shamieh lahko ostal v Sloveniji, povrhu pa še ozmerja
Prebrali ste manjši del članka, če želite nadaljevati z branjem, se morate prijaviti, registrirati ali naročiti.
Registrirajte se povsem brezplačno - vsak mesec imate poleg vseh odprtih vsebin brezplačni dostop do 4 zaklenjenih člankov na spletnem portalu Dnevnik.si ter v mobilni aplikaciji Dnevnik.si.
O pravilih rokometne igre ne vem prav veliko. Ta šport pač občasno spremljam na evropskih ali svetovnih prvenstvih ter olimpijskih igrah, pa še to le...