V pripravah na nastop na bližnjem SP v Nemčiji (od 1. do 17. decembra) so se Slovenke pomerile z reprezentancama, ki bosta njihovi nasprotnici tudi v skupini A v Trierju. Po petkovem polfinalu, v katerem so nadigrale aktualne prvakinje Afrike iz Angole (31:25), so se v finalu srečale z gostiteljicami. Proti Franciji, ki je v polfinalu nadigrala Tunizijo s 35:19 (22:6), so Slovenke izgubile z 18:26 (5:12). A bolj kot poraz je slovensko izbrano vrsto (Ferfolja, Abina 2, Amon 1, Gros 2, Lovšin, Stanko 3, Rudman, Zulič 1, Koren 5, Pandžić, Barič, Beganovič, Vrček 2, Čopi, Vojnović, Krhlikar 1, Žabjek) užalostilo zdravstveno stanje Polone Barič, ki si je v prvem polčasu poškodovala koleno in že med tekmo odšla v bolnišnico na pregled, ki bo pokazal, za kako resno poškodbo gre.

Po tekmovalni plati je bil selektor Uroš Bregar zadovoljen: »Proti Angoli so se dekleta borila vseh 60 minut, a moramo vedeti, da so Angolke prišle na tekmo neposredno z letališča in nas vzele tudi malo z levo roko. Tega se zavedamo, vendar smo vseeno zasluženo zmagali. Bo pa tekma na prvenstvu nekaj povsem drugega, saj bodo hitre in agilne Angolke pokazale zobe. Proti Franciji se je predvsem pri mladih igralkah poznala trema, imeli smo precejšnje težave v napadu, saj smo v prvem polčasu zadeli le petkrat. V garderobi smo se med polčasoma dogovorili, da moramo nujno zaigrati pogumneje, kar se je tudi zgodilo. Igra je bila nato precej boljša, prav tako pa seveda tudi izid.« dek