Koprski župan Boris Popovič je sicer v obsežnem zagovoru največ časa namenil domnevnemu političnemu ozadju primera Serming. Tako je sojenje ocenil za še enega od insceniranih procesov zoper njega, ki da temelji na izmišljenih predpostavkah. Prav tako je spomnil, da se že 15 let na sodiščih bori »z mlini na veter«, ter ocenil, da gre v zdajšnjem primeru za »popoln in sramoten politični proces«.

Popovič je bil kritičen tudi do medijske gonje, ki da se mu dogaja. Tako je naštel, da se je v 10 letih nabralo 3555 medijskih objav z njegovim imenom v povezavi s sodišči. Od leta 2002 je bilo zoper njega uvedenih 47 različnih sodnih postopkov (od tega sicer 14 zaradi razžalitve), zgolj v 17 primerih pa se je začelo sojenje, od tega je v štirih primerih šlo za očitek o zlorabi položaja.

Glede samega posla prodaje občinskih zemljišč pa je župan poudaril, da je še danes »stoodstotno prepričan«, da je občina tedaj sklenila odličen posel. Dosegli so namreč višjo ceno od vseh prodaj podobnih zemljišč na tistem območju in za 60 odstotkov višjo ceno od referenčne. Projekt, če bi ga izpeljali do konca, pa bi predstavljal tudi pomemben korak pri gospodarskem razvoju občine.

Obtožnica Popoviča bremeni zlorabe položaja in pridobitve premoženjske koristi družbi Serming

Pred Popovičevim zagovorom se je oglasil tudi njegov odvetnik Uroš Čop. Ker je predsednica sodnega senata Meri Mikac nazadnje nadaljevala z narokom tudi po tem, ko je Popovič okoli 13. ure zapustil dvorano, je odvetnik predlagal, da sodišče zasliši izvedence medicinske stroke, ki so pripravili mnenje o Popovičevem zdravstvenem stanju in pogojih, pod katerimi se lahko udeležuje narokov.

Na ta način bi, tako Čop, razčistili nejasnosti pri tolmačenju pogojev, da Popovič ne sme biti na obravnavah več kot eno uro brez prekinitve in ne več kot štiri ure dnevno oz. ali se šteje čas od ure, ko je narok razpisan, ali pa šele od takrat, ko se narok dejansko začne.

Obtožnica Popoviča bremeni zlorabe položaja in pridobitve premoženjske koristi družbi Serming ob prodaji občinskih zemljišč leta 2007, pri čemer sta direktorica občinske uprave Sabina Mozetič in cenilec Rajko Srednik obtožena pomoči pri storitvi omenjenega kaznivega dejanja. Popovič je bil v tej zadevi leta 2014 obsojen na zaporno kazen, a je višje sodišče nato sodbo razveljavilo in zadevo vrnilo v ponovno sojenje. Zaradi odstopa sodnice porotnice pa se je tudi ponovljeno sojenje vrnilo v začetno fazo.