Pogleda na včerajšnjo novo svetovno teniško lestvico se je razveselila 19-letna slovenska igralka Tamara Zidanšek. Ptujčanka je namreč konec tedna dosegla največji uspeh, ko je v Avstraliji osvojila turnir serije ITF z nagradnim skladom 60.000 ameriških dolarjev ter s 180. napredovala na 149. mesto. Po dolgem času je najboljša slovenska igralka Polona Hercog, ki zaseda 101. mesto, saj je Blaž Kavčič z 98. nazadoval na 102. mesto.

Nemec Aleksander Zverev in Bolgar Grigor Dimitrov sta svoja krstna nastopa na sklepnem mastersu sezone začela s tesnima zmagama. Zverev je bil boljši od Hrvata Marina Čilića, Dimitrov pa od Avstrijca Dominica Thiema. Hrvatu je v odločilnem nizu kazalo bolje, saj je prvi odvzel servis nasprotniku. Čilić ni zdržal pritiska in je pri rezultatu 4:4 v tretjem nizu popustil ter tekmecu prepustil osem zaporednih točk. »Zverev si je zaslužil zmago. Bil je v težkem položaju, a se je vrhunsko rešil,« je priznal Marin Čilić, ki tretjič v zadnjih štirih letih tekmuje med najboljšo osmerico sezone, ob šestih porazih pa je dosegel zgolj eno zmago. Če želi Hrvat obdržati upanje na uvrstitev v polfinale, bo moral premagati Američana Jacka Socka. V drugem dvoboju dneva se bosta ob Temzi pomerila Roger Federer in Aleksander Zverev.