»Zadetkov prav gotovo ne bo manjkalo,« so pred dvobojem med v lanski sezoni drugo- in tretjeuvrščeno ekipo bundeslige napovedovali nemški mediji. Čeprav se v svojih napovedih niso zmotili – doseženih je bilo pet golov – pa so bili gotovo rahlo presenečeni nad končnim razpletom. Treh točk in zmage so se namreč veselili gosti iz Leipziga, ki so Borussii Dortmund zadali prvi domači poraz v prvenstvu po 41 tekmah oziroma kar 924 dneh. Da utegne najboljša ekipa lige na Signal Iduna Parku po 4. aprilu 2015 ostati praznih rok, se je sicer slutilo že po slabih 50 minutah tekme. Dortmundčani so v soboto prvič po letu 1997 na svojem stadionu tako hitro prejeli tri gole, obenem pa Leipzig na gostovanju ni še nikoli izgubil, potem ko je vodil po prvem polčasu. »To je bil popoln sobotni obračun. Prišli smo v Dortmund, vodili že s 3:1 in se nasprotniku zoperstavili z vsem, kar premoremo. Vsa ekipa je odigrala fantastično,« je po tekmi dejal Slovenec Kevin Kampl, ki je v dresu Leipziga odigral vseh 90 minut.

Z visoko dvignjenima rokama je v osmem krogu serie A zelenico San Sira zapustil tudi njegov rojak Samir Handanović. Tako kot Kampl se je tudi 33-letni vratar Interja veselil zmage s 3:2, le da je bil s soigralci uspešnejši od mestnega tekmeca Milana. Za rdeče-črne je bil nerešljiva uganka Mauro Icardi. Argentinec je dosegel tri gole, s tem pa nasledil rojaka Diega Milita, ki je pred petimi leti kot zadnji Interjev nogometaš dosegel hat-trick na derbiju della Madonnina. Igralci trenerja Luciana Spallettija so tako v nedeljo še poglobili krizo Milana. Ta je, kljub temu da je poleti za okrepitve zapravil več kot 200 milijonov evrov, z le 12 osvojenimi točkami šele na desetem mestu.