Velenjčani so v Schaffhausen prispeli na krilih treh uvodnih zmag nad španskim Ademarjem iz Leona, romunskim Dinamom iz Bukarešte in danskim Skjernom, v deželi sira in čokolade pa so doživeli prvi poraz v skupini C. V prihodnjem krogu bodo v nedeljo, 15. oktobra, gostovali v norveškem Elverumu, kjer igra Slovenec Tine Poklar.

V izenačenem dvoboju so gostje v težave zabredli v 52. minuti, ko so zaostali za dva gola (23:25), pred tem pa je Medved zastreljal še sedemmetrovko. V vrste slovenskih podprvakov se je v prelomnih trenutkih dvoboja naselila živčnost, po izključitvi Potočnika pa so v 54. minuti prvič na tekmi zaostali za tri gole (24:27). Tako velikega zaostanka v končnici niso mogli nadoknaditi in prvič v tej sezoni so ostali brez točk v ligi prvakov.