Sedlarjeva je že nekaj let opozarjala na slabe odnose v senatu KPK, o »nevzdržnem« stanju je dvakrat obvestila tudi predsednika Boruta Pahorja. V Izjavi za STA je dejala, da se kljub njenim opozorilom na nepravilnosti ni nič spremenilo, stvari pa so prišle do točke, na kateri je njeno delo povsem onemogočeno.

S svojo prisotnostjo na komisiji Sedlarjeva, kot je dejala, ne bi mogla narediti ničesar koristnega več. Ni namreč videti, da bodo pristojni »potegnili potezo, ki bi jo morali potegniti, da bi se res kaj spremenilo«.

Nestrinjanja že v prvih mesecih sodelovanja

Kot je dodala, želi Pahorju s svojim odstopom tudi »olajšati odločitev v trenutku, ko bo morda nastopil čas, da presekate gordijski vozel in naredite potezo, s katero morda lahko še rešite KPK«. Nujni predpogoji za učinkovitejše nadaljnje delo in obstoj komisije pa so po njenem mnenju zamenjava vodstva, kadrovska prevetritev, zunanja revizija kadrovanja in poslovanja ter učinkovitejši sistemski in zakonodajni okvir.

Sedlarjeva je bila sicer na mesto namestnice predsednika KPK imenovana konec maja 2014, hkrati z aktualnim namestnikom Igorjem Lambergerjem. Nestrinjanja v takrat imenovanem senatu komisije so se pojavila že nekaj mesecev kasneje, ko je Štefaneca pozvala k odstopu, on pa ji je vrnil z ovadbo.