Dnevnikova stava

Nogomet, evropska liga, kvalifikacije

Skenderbeu – Dinamo Zagreb
2
Na prvi tekmi četrtega kroga kvalifikacij so Albanci v Zagrebu remizirali (1:1), zadetek pa so dobili šele v 95. minuti. Na domačem igrišču v Elbasanu jim za preboj v skupinski del zadošča že remi z 0:0.

Fenerbahče – Vardar
1
Pred domačimi gledalci v Skopju je Vardar presenetljivo zmagal z 2:0, potem ko je gostujoči igralec Mehmet Topal dosegel avtogol v 92. minuti. Toda na vročem gostovanju v Turčiji bodo Makedonci le stežka ubranili prednost s prvega dvoboja.

Odbojka, evropsko prvenstvo, moški

Bolgarija – Rusija
2
V skupini C v Krakovu, v kateri igrata še Slovenija in Španija, se bodo v prvem krogu pomerili Rusi in Bolgari. Vloga favorita seveda pripada Rusiji, ki je na 28 medsebojnih tekmah zmagala kar 22-krat.

Tenis, ATP, Winston Salem

J. Isner – B. Čorić
1
Američan John Isner je na 14. mestu na svetovni lestvici, Hrvat Borna Čorić na 62. Edini dozdajšnji medsebojni dvoboj je julija lani 32-letni Isner prepričljivo dobil proti 12 let mlajšemu Čoriću s 3:0 v nizih.