Tekma je bila zaradi hude vročine v dvorani Tabor na meji regularnosti in to je bistveno vplivalo na igro obeh ekip. Hudo je bilo že gledalcem na tribunah, kaj šele igralcem, ki so bili na igrišču. Žoge so jim zaradi znoja drsele iz rok, mnogo metov in podaj je bilo zaradi tega povsem zgrešenih, tudi ritem igre je bilo praktično nemogoče vzdrževati.

V zadnjih desetih minutah je Slovenija vendarle zaigrala toliko zavzeto, da je zlahka prišla do zanesljive zmage. Zadnjo četrtino je odprla z delnim izidom 16:0 in tako v petih minutah rešila vprašanje zmagovalca (76:55).

S preizkušnjama na Štajerskem je Slovenija končala prvo tretjino pripravljalnih tekem, hkrati pa predzadnjič igrala pred domačo publiko. Naslednji konec tedna jo namreč v Opatiji čakata tekmi s Hrvaško in Ukrajino, 18. in 19. avgusta se bo mudila na turnirju v Izraelu, zadnjo tekmo pred odhodom v Helsinke pa bo odigrala 24. avgusta v Stožicah proti Hrvaški.