Jutri mineva pol leta, odkar je prisegel ameriški predsednik Donald Trump. Že takrat ga je spremljala afera o domnevnih povezavah z Rusijo pri vpletanju v volitve in tudi po šestih mesecih ni nič drugače. Zadnje novice se vrtijo okoli njegovega nerazkritega pogovora z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom na vrhu skupine G20 v Hamburgu pred dvema tednoma. Nič se namreč ni vedelo, da je dvournemu uradnemu srečanju sledil še enourni pogovor, ki ga je zdaj razkril Ian Bremmer iz podjetja Eurasia Group za ocenjevanje političnega tveganja. Pogovor naj bi potekal na šest oči: med Trumpom, Putinom in Putinovim prevajalcem, kar je nekoliko nenavadno, saj imata v takšnih primerih prevajalca oba ali nobeden. Trump je dejal, da je zgodba o skrivnostnem sestanku »bolna«, saj je bilo vsem jasno, da je nemška kanclerka na večerjo povabila voditelje vseh držav G20 s partnerji, Putin pa je sedel poleg prve dame ZDA Melanie.

V ZDA se nadaljuje tudi preiskava spornega predvolilnega srečanja Donalda Trumpa mlajšega z rusko odvetnico, ki je obljubljala obremenilne dokaze ruske vlade o demokratski kandidatki Hillary Clinton. Sestanek, ki se ga je udeležilo osem oseb, je pod drobnogledom posebnega preiskovalca domnevnih povezav Trumpove kampanje z Rusi Roberta Muellerja. Predsednik trdi, da je bilo vse pravilno, saj da vsak politik išče (obremenilne) informacije o tekmecih.

Trump je medtem imenoval veleposlanika v Moskvi, in sicer Jona Huntsmana, ki je služil v petih vladah in bil dve leti veleposlanik na Kitajskem v času predsednika Baracka Obame. Je republikanec in nekdanji guverner Utaha v letih 2005–2009. ba