57-letna turistka z Nove Zelandije je po poročanju tujih medijev opazovala vzletanje in pristajanje letal na enem najbolj nevarnih letališč na svetu – Princess Juliana na karibskem otoku St. Maarten. Pri ograji na koncu piste je opazovala vzlet letala, ko jo je potisk motorja vrgel po tleh, pri čemer je utrpela tako hude poškodbe glave, da je zaradi njih kasneje v bolnišnici umrla.

Letališče na otoku je znano kot eno najnevarnejših na svetu, a ravno zato privabi ogromne množice radovednežev in turistov. Na eni strani ga obdaja javna plaža, na kateri se tre sonca in zabave željnih obiskovalcev, na drugi pa gore. Letala, tudi dvonadstropni 747, pred pristankom letijo zelo nizko nad plažo navdušencev, ki zanje tako vznemirljive trenutke obeležijo s fotoaparati in kamerami. Splet je poln posnetkov »nevarnih« pristankov, pa tudi selfiejev turistov v kopalkah, ki z njimi na družbenih omrežjih nabirajo všečke.

(Zgornji posnetek kaže, kakšno moč potiska imajo motorji letala, ter da mnoge »odtrga« od ograje. Na posnetku sicer ni tragična nesreča ženske z Nove Zelandije. )

Plažo in letališče razdvaja cesta, polna znakov in opozoril, naj se pešci izogibajo letališki pisti. A so tudi ti znaki postali priljubljene točke za fotografiranje, ki so zaradi bližine letal izjemno nevarne. Očitno se obiskovalcem opozorila zdijo nepomembna, možnost nesreče pa majhna, kljub temu da teh v zadnjih letih ni bilo malo. Moč potiska letalskih motorjev je ob vzletu namreč tako velika, da mnogi v rokah nimajo toliko moči, da bi z rokami še lahko držali ograjo.

Na policiji St. Maartena se zavedajo, da nizki preleti poskrbijo za veliko vznemirjenja med obiskovalci, a opozarjajo, da je to hkrati nevarno. »Lokalne oblasti in upravitelji letališča so sprejeli vse ukrepe za zagotavljanje varnosti. Postavili so opozorilne znake, ki kažejo na nevarnost padcev in tveganje hujših poškodb in tudi smrti.«