Kolesar Astane Fabio Aru je po zelo zahtevni 12. etapi s šestimi kategoriziranimi vzponi in ciljem na letališki stezi prevzel skupno vodstvo. Do zdaj vodilni Britanec Chris Froome je namreč v zadnjih metrih zašel v krizo in izgubil 18 sekund prednosti. Zdaj za Arujem zaostaja šest sekund.

Slovenski kolesarji niso mogli slediti najboljšim. Še najdlje se jih je držal Primož Roglič, ki pa je omagal ob koncu najzahtevnejšega vzpona na Port de Bales. Ker ni osvojil nobenih točk na gorskih ciljih, je v seštevku teh izgubil drugo mesto. Nosilec pikčaste majice Francoz Warren Barguil je prav na tem vzponu dobil deset novih točk in tako še povečal prednost v seštevku gorskih ciljev.

V petek bo na sporedu le 101 kilometer dolga etapa od Saint Gironsa do Foixa, ki bo imela tri kategorizirane vzpone prve kategorije in zaključni spust.