Po navedbah Kremlja je ruski predsednik Vladimir Putin za letošnje neposredno televizijsko odgovarjanje prejel okoli 1,8 milijona vprašanj. Na tak način sodržavljane nagovarja že od leta 2001, letos pa so bila v ospredju tista, ki zadevajo ameriško politiko do Moskve in napovedi še dodatnih zahodnih sankcij, sprejetih po ruski priključitvi Krima. Slednje je pripisal prizadevanjem Zahoda, da gospodarsko oslabi svojo tekmico Rusijo, in ne mednarodno obsojeni aneksiji dela ukrajinskega ozemlja. Glede povračilnih ruskih sankcij pa je dejal, da bodo odpravljene, ko bodo svoje odpravile zahodne države.

V povezavi z ZDA je Putin odgovarjal na vprašanja o zaslišanju odstavljenega direktorja FBI Jamesa Comeyja in njegovih trditvah, da se je Rusija vmešavala v ameriške volitve. Dejal je, da Comey o tem ni ponudil nobenega dokaza, čudilo pa ga je, ker je svoje pogovore s predsednikom Trumpom spravil v javnost. »Kakšna je potem razlika med (bivšim) direktorjem in (žvižgačem) Snowdnom?« se je vprašal ruski predsednik.

Kar zadeva meddržavne odnose z ZDA, je Putin dejal, da pozna razpoloženje svojih sodržavljanov in ve, da Amerike nimajo za sovražnico. »Še več, dvakrat v zgodovini, ko smo se znašli v izjemno težavnih časih, smo združili moči in bili zavezniki v dveh svetovnih vojnah. Omenil je pozitivne primere sodelovanja v primeru Sirije, zaželel pa si je več konstruktivnega dialoga, pri čemer je ob Ukrajini izpostavil tri pomembna področja, in sicer nadzor nad jedrsko oborožitvijo, boj proti revščini in varovanje okolja, vključno z bojem proti podnebnim spremembam. Po njegovem tudi Trump razprave o tem ne zavrača.

Od domačih tem je posebej izpostavil demografsko vprašanje in dejal, da bodo morali razmisliti o spodbudah, ki bodo mlade ženske prepričale v materinstvo. Odgovarjal je tudi na osebna vprašanja in povedal, da kljub drugačnim govoricam njegovi hčeri živita normalno življenje v Moskvi, vnuki pa imajo povsem običajne stike s sovrstniki. de