Po uvodnem uspehu proti Finski so se slovenski odbojkarji pred 4200 gledalci v dvorani Jangchung Arena v Selu pomerili z gostitelji turnirja, to pa je bilo prvo medsebojno srečanje teh dveh reprezentanc na kakšnem tekmovanju. Toda Južna Koreja, ki že 19. sezono igra v svetovni ligi, devetkrat pa je nastopila tudi na olimpijskih igrah, ni bila kos razpoloženim Slovencem. V prvem nizu je domača reprezentanca v končnici vodila s 23:21, nato pa je Tine Urnaut poskrbel za premierno slovensko vodstvo in zmago s 25:23. V izenačeni končnici drugega niza so bili uspešnejši gostitelji (25:23), tretjega pa so suvereno dobili Slovenci s 25:14, potem ko so si hitro priigrali kar deset točk prednosti (14:4).

Slovenski selektor Slobodan Kovač je v četrtem nizu premešal igralsko zasedbo, Južna Koreja pa je v zadnjem delu povedla z 21:18. A slovenska vrsta je nato dosegla delni izid 5:0, vodstva s 23:21 pa ni več izpustila iz rok. Za Slovenijo, ki je imela 21 uspešnih blokov, so največ točk dosegli Tine Urnaut (23), Mitja Gasparini (16), Alen Pajenk (15) in Klemen Čebulj (14). Eden od junakov je bil korektor Mitja Gasparini, ki si odbojkarski kruh služi prav v Južni Koreji kot član Jumbosa iz Inčeona: »Moramo se navaditi na to: tudi če nasprotnik na papirju mogoče ni videti zahteven, ni nujno tako. Gre za same zahtevne tekme, ki zahtevajo zbranost skozi vso tekmo, saj so to ekipe, ki takoj izkoristijo, če malo popustiš. V naši igri je kar nekaj stvari, ki jih bo treba popraviti. Mislim, da so še vedno posledica neuigranosti, zadnja dva tedna treniramo na tekmah, saj časa na treningih ni. To bomo popravili, a moramo biti potrpežljivi.«

Na današnji tekmi proti Češki so Slovenci dosegli še tretjo zmago zapored in prepričljivo osvojili prvo mesto. Kljub pogostim dvobojem med tema reprezentancama je bil to premierni obračun v svetovni ligi. Tudi tokrat je selektor Kovač precej premešal zasedbo, vseeno pa je Slovenija dobila prva dva niza (25:19, 25:21). Čehi, ki se v nasprotju s Slovenci niso uvrstili na SP (na domačem kvalifikacijskem turnirju v Karlovyh Varyh so bili pred njimi Finci in Španci), so v tretjem nizu zaostajali že z 19:23, nato pa jim je uspel velik preobrat, saj so dosegli šest točk zapored in zmagali s 25:23.

V četrtem nizu je Slovenija povedla s 13:8, nato je prišlo do daljše prekinitve. Slovenska klop se ni strinjala s sodniško odločitvijo, Dejan Vinčić pa je celo dobil rdeči karton. A to ni ustavilo Kovačeve čete, ki je povedla z 19:12, na koncu pa slavila s 25:16. »Odigrali smo dobro in pokazali najboljšo igro na turnirju. Tekma se je začela že ob 12. uri in to se nam je na začetku poznalo. Ni bilo pravega občutka, ampak potem smo odigrali zelo zanesljivo. Sicer smo naredili nekaj napak in v tretjem nizu nasprotniku pustili, da se razigra, vseeno pa smo nato spet odigrali zanesljivo in brez težav prišli do zmage,« je dejal igralec Klemen Čebulj, ki je k skalpu Čehov prispeval 15 točk, več jih je dosegel le Alen Šket (21).

Slovenska reprezentanca bo v torek iz Seula odpotovala na Japonsko, kjer jo od 9. do 11. junija čaka drugi turnir svetovne lige v Takasakiju. Njeni nasprotniki bodo Južna Koreja, Japonska in Turčija. Izidi, 1. krog: Slovenija – Finska 3:1 (22, 15, – 22, 23), Južna Koreja – Češka 3:2 (17, – 23, – 24, 20, 12), 2. krog: Slovenija – Južna Koreja 3.1 (23, – 23, 14, 23), Češka – Finska 3:1 (– 16, 23, 22, 16), 3. krog: Slovenija – Češka 3:1 (19, 21, – 23, 16), Južna Koreja – Finska 3:2 (– 24, 21, 23, – 22, 13), končni vrstni red: 1. Slovenija 9, 2. Južna Koreja 4, 3. Češka 4, 4. Finska 1.