Seznam poti novega ameriškega predsednika v tujino je nepopisan list papirja, a to se bo po napovedih Bele hiše zdaj spremenilo. Prihodnji teden bo odpotoval na devetdnevno pot v pet držav. Tako kot na marsikaterem drugem področju Trump tudi tu ravna drugače od predhodnikov. Običajno ameriški predsedniki najprej obiščejo Kanado ali Mehiko, ker se spodobi iti najprej k sosedom in tudi zato, ker je logistika manj zahtevna. Trump pa se bo najprej odpravil v Savdsko Arabijo, potem pa v Izrael, Vatikan, Belgijo in Italijo.

Savdsko Arabijo je Bela hiša za začetek poti bojda izbrala zato, da pokaže, da Trump ni naravnan proti muslimanom, kot njegovi kritiki trdijo zaradi predsedniškega ukaza o prepovedi vstopa državljanom šestih večinoma muslimanskih držav, ki je bil te dni spet pred sodniki. V Savdski Arabiji naj bi se srečal tudi z voditelji iz drugih muslimanskih držav. Obisk Riada je tudi znamenje državi, ki je zelo nezadovoljna zaradi sporazuma o iranskem jedrskem programu, ki ga je izposloval Obama. Trump je ta sporazum med kampanjo zelo kritiziral, kritizira pa ga tudi Izrael, kamor bo Trump prispel iz Savdske Arabije. Tam naj bi imel velik govor pri zgodovinski utrdbi Masada, kjer je nekoč želel organizirati lepotno tekmovanje, v Betlehemu pa se bo srečal s palestinskim voditeljem Mahmudom Abasom, ki je bil prejšnji teden v Beli hiši.

Iz Izraela bo Trump odpotoval v Vatikan, kjer se bo 24. maja srečal s papežem Frančiškom, s katerim sta si med ameriško volilno kampanjo izmenjala nekaj bodic. Papež je dejal, da tisti, ki zagovarja gradnjo zidu na mejah, ni kristjan, Trump pa je odvrnil, da je sramotno, da papež dvomi o njegovi veri.

Zadnji postaji poti sta znani že od prej: v Bruslju se bo Trump 25. maja udeležil vrha zveze Nato, pot pa končal na Siciliji, kjer bo potekal vrh skupine G7. ba, agencije