Guverner Kolorada John Hickenlooper je zaradi Kogovškove smrti ukazal, da se zastave po državi v četrtek spustijo na pol droga. Vdovi Lindi Kogovšek je sožalje poslal med drugimi zunanji minister Karl Erjavec.

Pogrebna maša bo danes v slovenski cerkvi St. Mary's v Pueblu, kasneje bo še sprejem v spomin na pokojnika, ki ga bodo pokopali na pokopališču Roselawn v Pueblu.

Kogovškova stara starša sta se skupaj z drugimi Slovenci priselila v Kolorado in naselila v Pueblu, kjer je bila slovenska skupnost zelo močna in je prisotna še danes. Skupnost je v mestu zgradila cerkev Svete Marije Pomagaj (St. Mary's). Poleg Kogovška od tam prihajata tudi astronavt slovenskega rodu Ronald Šega in nacionalni predsednik Kranjsko katoliške slovenske jednote (KSKJ) Rudi Krašovec.

Izhajal je iz delavske družine

Ray Kogovšek je končal katoliško srednjo šolo v Pueblu in leta 1959 državno fakulteto Adams, kjer je diplomiral iz ekonomije. Najprej je delal kot sodni uradnik in se začel zanimati za politiko. Leta 1968 je zmagal na volitvah v predstavniški dom kongresa države Kolorado, dve leti kasneje je bil izvoljen za državnega senatorja in leta 1973 je že postal vodja senatne večine.

Leta 1978 je zmagal na volitvah v predstavniški dom zveznega kongresa in potem še dvakrat za skupni mandat šest let. Leta 1985 se je upokojil in ustanovil lobistično podjetje.

Nekaj časa je bil tudi član odbora jugoslovanske, potem slovenske in na koncu belgijske LBS banke v New Yorku ter častni konzul Slovenije.

Celo življenje je bil demokrat, saj je izhajal iz delavske družine. V Pueblu so ga zelo spoštovali kot tudi v celotni državi Kolorado, kar dokazuje tudi odločitev guvernerja o spustu zastav na pol droga.