V Washingtonu je bil prvo ime tekme Sidney Crosby, ki je za zmagovalce prispeval dva gola. Oba je dosegel v prvih 64 sekundah druge tretjine, ki so jo gosti dobili z 2:1. V zadnji tretjini je zmago pingvinom prinesel Nick Bonino. V tem delu igre so domači, pri katerih sta zadetka dosegla Aleksander Ovečkin in Jevgenij Kuznjecov, pritiskali proti vratom gostov, v katerih pa se je z nekaj izvrstnimi obrambami izkazal Marc-Andre Fleury. V zadnjih 20 minutah je Fleury zbral 15 od svojih 32 obramb.

Ottawa v končnici nadaljuje odločno

V Ottawi so domači unovčili prednost domačega ledu in povedli z 1:0 v zmagah (ekipe igrajo na štiri zmage). Odločilni gol je dobre štiri minute pred koncem tekme dosegel branilec Erik Karlsson, čigar prvi strel je kapetan Newyorčanov Ryan McDonagh (edini strelec pri gostih) še blokiral, drugega pa ne več. "Takšne zadetke je vedno lepo dosegati. Mislim pa, da smo si zaslužili zmagoviti gol, saj smo proti njihovi mreži sprožili številne strele," je dejal kapetan domačih Karlsson, ki je zadel z zadnjim, 43. strelom Ottawe proti Henriku Lundqvistu (41 obramb).