Bilančni dobiček NLB za leto 2016 znaša 145,3 milijona evrov, od tega se bo za izplačilo dividend namenilo 63,8 milijona evrov. Dividenda na delnico tako znaša 3,189 evra. Preostalih 81,5 milijona evrov so pustili nerazporejenih.

Skupina je lani ustvarila 110 milijonov evrov čistega dobička, kar je 20 odstotkov več kot v letu 2015, čisti dobiček matične banke pa je bil s 63,8 milijona evrov za 45 odstotkov večji kot predlani.

Postopki prodaje naj bi stekli maja

SDH, ki vodi načrtovanje prodaje večinskega deleža banke, bo počakal na objavo revidiranih lanskih rezultatov nato pa naj bi objavil namero za prvo javno ponudbo delnic (IPO), ki naj bi ji nato sledila objava prospekta z razponom cene za delnico banke. Ti postopki naj bi stekli po 28. aprilu.

Sredi marca je SDH je opravil prvi krog predstavitev potencialnim vlagateljem, dokončni krog predstavitev naj bi sledil konec aprila. Takrat naj bi bil znan tudi okvirni razpon cene, ki bi jo bili vlagatelji pripravljeni ponuditi za delnico banke.

Cena bo imela ključno vlogo pri odločitvi za prodajo banke, v katero je država z zadnjo dokapitalizacijo decembra 2013 vložila 1,55 milijarde evrov. Ta bi morala biti vsaj v rangu knjigovodske vrednosti NLB, ki je konec septembra za delnico znašala 63 evrov, za kapital NLB 1,26 milijarde evrov, a bo ob koncu lanskega leta višja, saj je banka po nerevidiranih rezultatih precej izboljšala poslovanje.

Uprava pod vodstvom Blaža Brodnjaka in nadzorniki, ki jim predseduje Primož Karpe, so danes na skupščini dobili razrešnico za poslovno leto 2016. Z zaključkom skupščine se je članu nadzornega sveta Urošu Ivancu iztekel štiriletni mandat. Nadzorni svet NLB nemoteno nadaljuje svoje delo v sedemčlanski zasedbi.