Obe polfinalni tekmi sta bili izenačeni vse do zadnjih sekund, na koncu pa so bili bolj uspešni moštvi Bulldogs in Tar Heels.

Gonzaga je vodila ves prvi polčas, a je delni izid košarkarjev Severne Karoline 16:0 in vodstvo s 67:65 sedem minut pred koncem tekmo obrnilo na glavo. Gonzaga se je nato le zbrala in preko Zacha Collinsa, ki je zadel tudi za tri v zadnjih minutah, vknjižila zmago. Collins je tekmo končal s 14 točkami, 13 skoki in šestimi blokadami.

Severna Karolina je drugo leto zapored prišla do finala, tudi ta ekipa pa je z nekaj napakami v drugem delu tekme končnico naredila zanimivo. Prvi igralec ekipe Tar Heels je bil na koncu Kennedy Meeks, ki je dosegel 25 točk in 14 ujetih žog.

Za Severno Karolino bo to že 11. nastop v finalu, do zdaj je osvojila pet naslovov, zadnjega leta 2009, Gonzaga pa bo v finalu igrala prvič.

Finale med Severno Karolino in Gonzago bo na sporedu v noči na torek ob tretji uri zjutraj po srednjeevropskem času.