Gostje iz Washingtona so povedli ob igri z igralcem več s pomočjo Jakuba Vrane, ki je v desni zgornji kot preusmeril podajo branilca Kevina Shattenkirka. Kralji so izenačili zatem, ko je po priborjenem ploščku v nasprotnikovi tretjini spretno preigraval Hrušičan, odbitek njegovega strela pa je v gol pospravil Marian Gaborik.

V drugi tretjini je bil nato za obrambo Los Angelesa prehiter Marcus Johansson, ki je tik pred vratarjem Jonathanom Quickom podal do udrsavajočega T. J. Oshija. Šest minut kasneje je izid ob strelu Jeffa Carterja poravnal kapetan Kopitar.

Adrian Kempe do svojega prvega, zelo pomembnega zadetka

Za odločilno prednost 3:2 je Kraljem s svojim prvim zadetkom v ligi NHL pomagal 20-letni Šved Adrian Kempe. Washington je ob koncu imel izključenega igralca, a kljub temu potegnil vratarja iz gola, kar je izkoristil odlični Jeff Carter. Kralji kljub zmagi ostajajo na devetem mestu s tremi točkami zaostanka. St. Louis Blues je namreč s pomočjo dveh golov Vladimirja Tarasenka vknjižil četrto zaporedno zmago.