Domžale so bile na spomladanski uverturi na pragu zmage v Velenju, a je Dominik Glavina v četrti minuti sodnikovega podaljška zadel za remi (1:1). Domžale so imele pobudo, a premoči niso znale kronati z novim zadetkom. »Zadovoljen sem s točko. Čeprav se nam z Domžalami ni uspelo enakovredno kosati, smo bili poplačani za trud med pripravami. Izzivali smo srečo in uspelo nam je,« je komentiral trener Rudarja Vanja Radinović, domžalski strateg Simon Rožman pa je dodal: »Razočarani smo, saj smo bili boljši. Žal mi je, da nismo zadeli drugega gola, ki bi nam zagotovil tri točke.«

Radomljani so v drugem polčasu popustili proti Aluminiju in prejeli tri zadetke. Štirinajst krogov pred koncem prvenstva so Kidričani zbežali na dvanajst točk prednosti, kar pomeni, da Radomlje čaka vnovična selitev v drugo ligo. Krško je bilo na domačem igrišču blizu točke proti Gorici, a je Rok Grudina pred zadnjim sodnikovim žvižgom zadel za primorsko zmagoslavje. Celjani so prevladovali na Bonifiki, vendar so Kopru z avtogolom Elvedina Džinića poklonili točko. Dodajmo, da je uprava Luke Koper prekinila petletno pogodbo z obalnim prvoligašem, saj glavni sponzor ni želel sodelovati pri plačevanju klubskega dolga. mag