Predsednik sodišča lord David Neuberger je poudaril, da odločitev sodišča ne postavlja pod vprašaj izida lanskega referenduma, temveč da gre izključno za pravno vprašanje. Brez posvetovanja s parlamentom bi namreč kršili ustaljena ustavna načela, je dodal.

Britanska vlada je razočarana nad odločitvijo sodišča, a jo bo spoštovala, je poudaril državni pravobranilec Jeremy Wright. Vlada Therese May, ki se je sicer pritožila na odločitev višjega sodišča v Londonu novembra lani, ima po poročanju britanskih medijev pripravljen zelo kratek zakon o izstopu iz EU, o katerem bodo razpravljali poslanci. Kaže, da ti pri postopku brexita ne bodo zavlačevali, začetek katerega načrtujejo do konca marca.

Britanski vladi pa se o začetku brexita ni treba posvetovati s parlamenti Škotske, Walesa in Severne Irske, pa čeprav je pred tem napovedala, da bodo te tri države polno vključene v proces izstopa iz unije. »Da je Škotska enakovredni partner Britanije, so bile očitno zgolj prazne besede,« se je odzvala škotska premierka Nicola Sturgeon, ki je prepričana, da bi se morala Britanija ne glede na odločitev sodišča z njimi vendarle posvetovati. Na Škotskem in Severnem Irskem je sicer večina na referendumu glasovala za obstanek v EU.