Ko je pred mesecem dni kazalo, da lahko Krka v letošnji sezoni lige ABA spiše lepo zgodbo, saj je dobila štiri zaporedne tekme, pred njo pa ni bil pretežak razpored, je sledil padec, ki ga Novomeščani ne znajo zaustaviti. V 13. krogu jadranskega tekmovanja je bila od dolenjskega moštva boljša Cibona, ki je trenerju Dejanu Mihevcu in njegovim igralcem zadala peti zaporedni poraz.

Krka je v Zagrebu znova pogrešala prvega igralca Marka Lukovića in Darka Jukića, vse možnosti za uspeh pa praktično izgubila že do glavnega odmora, na katerega so gostitelji odšli s 17 točkami prednosti. »Cibona je izredno kakovostno in izkušeno moštvo. Tokrat je bila boljša v vseh elementih igre. Mi smo individualno slabo odreagirali, medtem ko je pri gostiteljih ravno to prišlo do izraza. Tudi fizično so igralci Cibone močnejši,« je po porazu povedal Dejan Mihevc, ki ima v Novem mestu vse manj simpatizerjev.

Pri gostiteljih je zablestel 19-letni slovenski košarkar Žan Mark Šiško, ki je bil s 15 točkami v 16 minutah drugi strelec Cibone. »Igrali smo natanko tako, kot smo se dogovorili pred tekmo. V obrambi smo bili agresivni in zaustavili njihove glavne strelce, v napadu pa smo vseh 40 minut stremeli k visokem ritmu. Na ta način smo na koncu prišli do lahke zmage.«

Liga ABA, 13. krog: Mornar – MZT Skopje 65:64 (17:13, 37:29, 56:45, Waller 11; Kloof in Lalić po 14), Karpoš – Mega Leks 75:72 (25:12, 38:37, 55:58, Labović 28; Tejić 15, Čančar 7), Partizan – Igokea 87:64 (20:15, 27:33, 59:47, Hatcher 21; Radivojević 15, Mahkovic 9), FMP – Cedevita 89:96 (19:24, 36:50, 62:69, Bolden 18; James 18, Begić 4), Budućnost – Crvena zvezda 54:77 (18:23, 28:44, 46:60, Reynolds 11; Kuzmić 13), Olimpija – Zadar sinoči.