Glasbeni klub v osrčju Pariza je bil 13. novembra lani osrednje prizorišče napadov domnevnih pripadnikov islamske skupine skrajnežev Islamska država (IS). Trije napadalci so vdrli v klub med koncertom ameriške glasbene skupine Eagles of Death Metal in začeli nenadzorovano streljati po obiskovalcih. Klub je bil do včeraj zvečer zaprt. Na Stingovem koncertu se je zbralo okoli 1000 ljudi, britanski glasbenik pa bo ves znesek namenil francoski organizaciji, ki podpira žrtve in družinske člane terorističnega napada.

Mnoge so prevzele solze že ob njegovi prvi skladbi Fragile, še posebej, ko je pel, da »nasilje ne prinese ničesar dobrega in nikoli ne bo«. Koncert so z balkonov spremljali tisti, ki so napad preživeli, ter družinski člani žrtev. Številni obiska koncerta niso zmogli, saj je spomin na krvavi večer še vedno preveč živ. »Zelo čustven sem bil. Mislil sem na hčer, saj sem gledal na točko, kjer je tisti večer stala,« je vzdušje v dvorani za CNN opisal George Salines, oče 28-letnice, ki je v Bataclanu umrla.

Danes bodo v dvorani preživeli in člani skupine Eagles of Death Metal v slovesnosti odkrili spominsko ploščo v spomin na preminule, katerih imena bodo vklesana v ploščo. Tudi drugod po državi se s spominskimi slovesnostmi spominjajo tragične noči. Predsednik Francois Hollande je na stadionu Stade de France, enem izmed prizorišč napadov, odkril spominsko ploščo, posvečeno eni od žrtev - 63-letnemu Manuelu Diasu. Hollande bo z županjo Pariza Anne Hidalgo podobna spominska obeležja odkril še v lokalih, kjer je skupno sedem privržencev džihadistične skupine IS izvedlo najhujše teroristične napade v zgodovini Francije. V državi so še vedno v veljavi izredne razmere, a premier Manuel Valls verjame, da se ne bodo vdali ter da bo islamski terorizem poražen, pa četudi bodo ti zelo verjetno spet udarili. »A imamo sredstva, da se upremo in moč, da zmagamo. Mi Evropejci bomo premagali islamski terorizem,« je poudaril.