»Neoliberalne težnje v slovenski kulturi, posredno ali neposredno prepuščanje kulture trgu je nevarno početje; a obstaja še eno početje, ki je od tega nevarnejše in za slovensko kulturo samouničevalno: sprejemanje takšnih zakonskih rešitev, ki pred našimi očmi in z neverjetno hitrostjo uničujejo še tisto nekaj kulturnega trga, ki ga premoremo. To je uspelo tvorcem zadnje novele zakona o medijih (Zmed).«

***

Filozof, politik, nekdanji minister za kulturo, vodja Urada za mladino na občini Ljubljana Uroš Grilc na portalu Portalplus.si o nevarni in samouničevalni noveli zakona o medijih

***

Po Grilčevem mnenju ni nobenega dvoma, da dvomilijonski in jezikovno zamejen kulturni trg, kot je slovenski, potrebuje zakonsko urejanje, ki ustvarja ravnotežje med javnim interesom, zagotavljanjem pogojev za razvoj ustvarjalnosti in dostopnosti kulturnih dobrin ter učinkovitim delovanjem kulturnih trgov. Vendar morajo biti zakonodajni posegi, ki urejajo ustvarjalnost na področju kulture, tam, kjer poleg javnega interesa obstajajo še občutljiva tržna razmerja, skrajno tehtni. Sicer je škoda zaradi njih lahko pogubna in težko popravljiva.