»Uvodnih 20 kilometrov sem začel malo prehitro in verjetno zato v zaključku izgubljal čas. Bilo je vroče, a je bilo za vse. Na to se ne izgovarjam. Dal se vse od sebe. Zadovoljen sem z dosežkom. Vesel sem, da je konec sezone,« si je Primož Roglič oddahnil v cilju, potem ko je v svojem krstnem nastopu na svetovnem prvenstvu v vožnji na čas končal na 24. mestu. To je manj od pričakovanj, a razplet ure kolesarske resnice na ravninski trasi v peklenski vročini je pokazal, da Rogličev dosežek ni razočaranje. Za prvakom desetletja Tonyjem Martinom je na povsem ravninski trasi, pisani za slednjega, zaostal dve minuti in 48 sekund. Deseterica, s katero bi Rogla prvo veliko profesionalno sezono kronal s pokrom uvrstitev med najboljšo deseterico, je bila oddaljena 50 sekund. Prehiter začetek je zagotovo posledica (pre)velike želje po novi uveljavitvi ali, kot je poudaril: »Morda sem v nedeljo v moštvenem kronometru preveč iztisnil iz sebe in si nisem dovolj hitro opomogel.«

Kako na skrajni meji vzdržljivosti je v puščavski vročini odpeljal 40 kilometrov dolgo traso (povprečna hitrost 50,6 km/h – Martin 53,6 km/h), je najbolje opisal Martin Hvastija, ki ga je spremljal v avtomobilu: »Nekaj ovinkov je odpeljal na meji padca. Enkrat je z nogo že zadel zaščitno ogrado, drugič mu je že spodnašalo zadnji obročnik. Vročina je zagotovo opravila svoje.«

Da Rogliča ni med deseterico, je pričakovano tudi ob primerjavi z drugimi kolesarji, s katerimi si je delil vrh na etapnem italijanskem Giru (etapna zmaga in drugo mesto), olimpijskih igrah (10.) in evropskem prvenstvu (7.). Edini, ki mu je uspelo vzdržati niz štirih velikih dirk med najboljšo deseterico, je Španec Jonathan Castroviejo. Evropski prvak je osvojil bron. Podobno usodo kot Roglič so doživeli tudi Nizozemec Dumoulin (11. mesto), belgijski prvak in evropski podprvak Campenaerts (26.), Portugalec Oliveira (20.)... Na Biseru Katarja je Tony Martin mavrično majico s simbolom ure osvojil že četrtič v zadnjih šestih letih (2011, 2012, 2013), in to z velikanskim naskokom 45 sekund pred branilcem naslova Belorusom Vasilom Kirijenko.

»Nastop na svetovnem prvenstvu sem jemal kot izkušnjo,« je Roglič razmišljal po koncu zadnje velike dirke sezone z 71 tekmovalnimi dnevi in 10.700 kilometri. »Nimam se za specialista v vožnji na čas, želim biti predvsem vsestranski kolesar. Se bom pa še naprej izpopolnjeval v tej prvini. Še so možnosti za napredek. Z veseljem gledam v prihodnost. Z optimizmom čakam nadaljnja kolesarska leta,« je bil že poln optimizma Roglič, ki velja za kolesarja z najštevilnejšo navijaško bazo v Sloveniji. Po dneh posamične vožnje na čas, ki jo je med slovenski kolesarji z devetim mestom najbolje odpeljal mladinec Jaka Primožič, bo danes v Dohi že prva cestna dirka. Med mlajšimi člani je prvi slovenski adut sprinter Gašper Katrašnik. Dirke mlajših so na vsakem SP vzorec za taktiko za nedeljsko dirko profesionalcev.