Dijaki, šole in starši maturantov, ki so večinoma že izbrali organizatorje maturantskih plesov, so znova priče plesne vojne med Plesno šolo Urška in Plesno zvezo Slovenije. Dijaki se sprašujejo, pod kakšnimi pogoji bodo lahko zaplesali na ulični četvorki. Ker vprašanja v zadnjih tednih naslavljajo tudi na župana Zorana Jankovića, ki ves čas poudarja, da mora biti parada maturantom dostopna brezplačno in vsem pod enakimi pogoji, se je ta odločil narediti konec trgovanju s tem dogodkom.

Včeraj je v Hribarjevi dvorani predstavnikom Plesne šole Urška Pro in predstavnikom Plesne zveze Slovenije predstavil tri scenarije – ali prireditev organizirata skupaj ali pa bo organizacijo predal ravnateljem oziroma, če ti ne bodo zmogli, Turizmu Ljubljana. Po pregovarjanju o tem, ali organizacijski strošek na maturanta res znaša 40 evrov, kolikor od konkurentov zahteva Plesna šola Urška Pro, je na koncu obveljal dogovor, da obe strani do ponedeljka pripravita čim ugodnejši ponudbi za organizacijo. V torek pa bodo v županovem kabinetu sprejeli odločitev. Le tako bodo lahko šole zagotovile dijakom, da bo udeležba na četvorki zanje res brezplačna.

Urška stroške terja na sodišču

Spomnimo, zaradi plesnega spora, ki sega že več kot desetletje nazaj, maturantje po Sloveniji od leta 2005 vsako leto zaplešejo ulično četvorko na dveh ločenih prireditvah. V Ljubljani, kjer se je zgodba družnega plesanja maturantov na ulici začela, se je obdržala tradicionalna prireditev Plesne šola Urška z zaščitenim imenom Maturantska parada. Letos je bila na Slovenski cesti 20. maja že 16. izvedba te prireditve. Tako kot že nekajkrat prej pa je pred plesom prišlo do težav, saj naj bi dijaki, ki so jih plesnih korakov na tečaju učili v drugih plesnih šolah, plačali 40 evrov za udeležbo oziroma se registrirali in posredovali položnice svojim plesnim učiteljem. Po posredovanju župana so nato sicer res vsi maturantje zaplesali brezplačno, Plesna šola Urška Pro pa naj bi organizacijske stroške od konkurence uveljavljala na sodišču. dv