Družba Bežigrajski športni park še vedno čaka na ponovno, že četrto odločitev agencije za okolje o izdaji okoljevarstvenega soglasja za projekt prenove in gradnje na območju Plečnikovega stadiona. Agencija za okolje je sporočila, da je vloga za izdajo okoljevarstvenega soglasja za projekt Bežigrajski športni park trenutno v vsebinskem pregledu in da ne morejo napovedati, kdaj bo sprejeta odločitev.

Medtem pa poslovnež Joc Pečečnik zagotavlja, da ga devet let birokratskih zapletov in nasprotovanja zagovornikov ohranitve Plečnikove dediščine v izvirni obliki ni odvrnilo od želje po ureditvi Plečnikovega stadiona, gradnji stolpnice ter treh poslovnih objektov vzdolž Koroške ulice. »Nisem izgubil devet let življenja, da bi potem odnehal,« je poudaril Pečečnik, ki ni skoparil z ostrimi besedami na račun predvsem uradnikov, ki so bili »vključeni v proces neskončnega zavlačevanja«.

Ob tem velja omeniti, da je družba Bežigrajski športni park junija letos svoje poročilo o vplivih na okolje dopolnila z ukrepi, ki naj bi zagotovili, da hrup med gradnjo ne bo presegel zakonsko določenih ravni. Zmanjšanje hrupa so po Pečečnikovih besedah dosegli z raztegnitvijo gradnje na skoraj osem let in z uporabo specialne tehnologije gradnje. Ravno zaradi tega se je vrednost projekta s prvotnih 253 povečala na 277 milijonov evrov. Pečečnik je zagotovil, da ima v tem trenutku zagotovljena vsa potrebna finančna sredstva, ki bi jih potreboval za izgradnjo. »Moja skupina ni bila še nikoli v boljšem finančnem stanju,« je poudaril poslovnež.

Na vprašanja o začasni prenovi stadiona pa je Pečečnik odgovoril, da to ne pride v poštev. Po njegovih besedah bi bilo treba za minimalno prenovo stadiona vložiti 1,5 milijona evrov. Ljubljanski podžupan Janez Koželj, ki podpira začasno ureditev stadiona, pa je pred časom ocenil, da bi bilo treba za ponovno začasno oživitev stadiona vložiti okrog 700.000 evrov. »Če ima kdo boljšo idejo, kako rešiti Plečnikov stadion, njegovih načrtov ne bom oviral. Naj mi povrne vložke v ta projekt, pa mu bom zadevo prodal,« je zagotovil Pečečnik, ki ocenjuje, da je v projekt vložil okoli 21 milijonov evrov.

Kljub morebitni izdaji okoljevarstvenega soglasja pa Pečečnikove načrte še vedno lahko prekrižajo prebivalci Fondovih blokov, s katerimi se na sodišču bori za zemljišče med Fondovimi bloki in stadionom. Na tem zemljišču, ki naj bi bilo po zagotovilih fondovcev funkcionalno zemljišče njihovih blokov, namerava Pečečnik zgraditi tri poslovne vile.