Margaux Bachelerie, turistka iz Francije: Res? Uberja ni v Ljubljani? (Smeh.) Načrtovala sem, da bom z aplikacijo naročila prevoz od hostla do glavne avtobusne postaje, ker imam veliko prtljage, vendar to očitno ne bo mogoče. Zdelo se mi je povsem samoumevno, da deluje tudi tu, saj je uber v Parizu dejansko moje edino prevozno sredstvo. Mislim, da bi bil v Ljubljani za turiste izjemno praktičen. Ugoden je in sistem je povsod enak, zato ga je lažje naročiti kot taksi.

Carles Aguilera, turist iz Španije: Kot policist sem se pred nedavnim v Španiji soočal predvsem s protesti in stavkami taksistov, ki Uberju nasprotujejo. Moti jih namreč, da Uberjevi vozniki ne plačujejo enakih davkov. Menim, da Ljubljana te aplikacije ne potrebuje, saj je središče tako majhno, da pešačenje in kolesarjenje povsem zadostujeta. Morda pa bi uber v Sloveniji lahko izkoristili kot medkrajevni prevoz ali vožnjo zunaj strogega mestnega centra.

Miriam Kay, turistka iz Italije: Ko mesto uber vzame za svojega, je aplikacija fantastičen pripomoček, zato menim, da bi bil v Ljubljani zelo uporaben tako za domačine kot za turiste. Doslej sem ga sicer uporabljala v ZDA, predvsem v Bostonu in Los Angelesu, kjer sem imela z njim izključno pozitivne izkušnje. Prepričal me je kot najbolj praktičen in ugoden način potovanja po mestu. Doma, v Italiji ga še nisem preizkusila, vendar ga bom gotovo kmalu.

Ronald Keijzer, turist iz Nizozemske: Ljubljana je malo mesto, zato uberja tukaj ne pogrešam. Do mesta sem prispel z avtobusom, zdaj pa si ga ogledujem kar peš. Za orientacijo mi dobro služi ljubljanski grad, pomaga pa tudi to, da v mestu ni prevelike gneče. Ker je vse na dosegu petnajstih minut hoje, se z mestnim avtobusom tukaj sploh še nisem peljal. Tudi na Nizozemskem uberja sicer ne uporabljam, ampak se večinoma vozim s kolesom ali z vlakom.