Laura Bricelj, dijakinja: Prav je, da starejši z nami najstniki delijo svoje izkušnje, da se nam ni treba vsega naučiti na lastnih napakah. Še pomembneje pa je, da tudi mi mladi kdaj priskočimo na pomoč starejšim. Sama sem že obiskala starejše v Medgeneracijskem centru Kranj in zame je bila to zanimiva izkušnja. Delali smo voščilnice, barvali keramiko. Za družbo je najboljše, če vse generacije med seboj sodelujejo in si pomagajo.

Milena Petrovič, upokojenka: Da, zdi se mi pomembno, da imajo stari in mladi stike in se družijo. Pomembno je, da ena generacija pomaga drugi, da se učimo mi od mladih, oni pa od nas. Mladi bi nam lahko pomagali pri računalnikih, telefonih. Vse to je zelo pomembno, vendar ne poznam veliko mladih, ki bi se raje družili s starejšimi kot s svojimi vrstniki. Jaz osebno sicer imam stike tudi z mlajšo generacijo, ko se s sosedami dobimo na kavi in se pogovarjamo.

Nika Ferjan, dijakinja: Mladi se učimo od starejših in oni se učijo od nas. Različne generacije si že danes veliko pomagamo med seboj, v prihodnosti pa bo takšnega sodelovanja verjetno še več, saj je starejših ljudi vse več. Sama rada obiščem stare starše in preživim nekaj časa z njimi, rada jim tudi pomagam, če potrebujejo kakršno koli pomoč. Seveda tudi meni moja babi in dedi vedno pomagata. Že od malega vem, da se vedno lahko obrnem nanju, kadar je treba.

Pavla Kornuta, upokojenka: Sigurno je dobrodošlo, da starejši in mlajši sodelujejo med seboj. Mlajši se lahko marsikaj naučijo o d starejših, če se jih trudijo poslušati. Starejši pa se veliko bolje počutijo, če se družijo tudi z mlajšimi, ne samo s svojo generacijo. Sama se, žal, bolj malo družim z mlajšimi generacijami, razen s svojima sinovoma in vnukinjo. Če bi se mladi več družili s starejšimi, bi marsikoga zelo osrečili, sama se razveselim že desetminutnega obiska, ki mi popestri dan.