Potem ko je Tajfunu v letu 2015 šlo vse kot po maslu, saj so osvojili naslov državnega prvaka in superpokalno lovoriko ter sredi decembra zasedali visoko peto mesto v ligi ABA, je leto 2016 pravo nasprotje. Šentjurčani so namreč od novega leta dosegli zgolj in samo eno zmago, ko so na prvi četrtfinalni tekmi pokala Spar ugnali Šenčur, utrpeli pa kar 15 porazov (devet v ligi ABA, štiri v ligi za prvaka in dva v pokalu). Zadnjega je moštvu trenerja Dejana Mihevca zadal Zlatorog v 4. krogu lige Nova KBM za prvaka.

Kot olajševalno okoliščino lahko Tajfun navede težave s poškodbami, saj so te pestile ključne igralce Ceola Clarka, Emirja Zimića in Sandija Čebučarja. Nekaj je bilo tudi kadrovskih pretresov, a ne glede na vse bi Šentjurčani enostavno morali prikazovati boljše predstave. »V prvem polčasu smo preslabo odigrali v obrambi in na tak način Zlatorogu dopustili preveč lahkih košev. Laščani so na začetku zadeli tudi sedem trojk iz prav toliko poskusov. V drugem polčasu smo nato popravili pristop v obrambi in napadu, a tekmecev kljub temu nismo mogli resneje ogroziti,« je po porazu povedal Dejan Mihevc, ki še vedno verjame, da bo Tajfun do izločilnih bojev neugoden tekmec za vsakega nasprotnika.

Težak preizkus je opravila Krka, ki je na gostovanju v Rogaški Slatini prva v letošnji sezoni odnesla celo kožo. Odločilna je bila zadnja četrtina, v kateri je voz dolenjskega moštva potegnil Luka Lapornik, ki je zadel vse štiri mete za tri točke. »Rogaška na domačem igrišču igra preko svojih zmožnosti, zato sem z zmago izredno zadovoljen. Upam, da ostanemo zdravi do konca lige za prvaka in da se bomo s kolektivno igro skušali zavihteti tja, kjer je Krki mesto,« je zadovoljno razlagal trener Novomeščanov Vladimir Anzulović, pretirano razočaran pa ni bil niti strateg Rogaške Damjan Novaković. »Krka je bila pod košema enostavno premočna, saj nas je od tam izrinila, obenem pa nas prisilila v veliko število metov za tri točke. Kljub vsemu si igralci zaslužijo čestitke za veliko borbenost.«

Liga Nova KBM za prvaka, 4. krog: Zlatorog – Tajfun 79:68 (33:17, 54:33, 65:44, Abrams 18, Vašl 17; Bolčina 15, Parker 10), Rogaška – Krka 68:78 (17:17, 38:40, 52:54, Davis 18, Boban 14; Lapornik 17, Ivanov 14), že odigrano: Olimpija – Helios 105:54, za obstanek, 5. krog: Elektra – Hopsi 70:100 (21:26, 40:55, 57:77, Đurica 23; Mikulić 18), LTH Castings – Šenčur 86:78 (21:15, 43:37, 68:54, Radulović 24; Pavić 16).