Tudi Poljakinje so izgubile v prvih dveh krogih z istimi nasprotnicami, tako da je včerajšnji dvoboj s Slovenkami v Apeldoornu odločal o tretjem mestu v skupini, ki je še zadnje prinašalo napredovanje v drugi del tekmovanja. Motivacijski prijemi slovenskega selektorja Bruna Najdiča pred tekmo so očitno zalegli. Slovenke se favoriziranih tekmic niso ustrašile, tekmo so začele pogumno in v prvem nizu dolgo časa držale korak s tekmicami. Predvsem po zaslugi učinkovite Žive Recek, ki je v prvem nizu dosegla sedem točk, so bile nekaj časa celo v vodstvu (nazadnje pri 10:9), še pri izidu 15:17 ni kazalo, da bodo Poljakinje gladko osvojile niz. A blok Anji Zdovc je Slovenkam vzel nekaj morale, v končnici so naredile nekaj napak, kar so izkušene Poljakinje znale kaznovati.

Na začetku drugega niza so Poljakinje s petimi zaporednimi točkami povedle s 7:4, prednost pa z zanesljivim napadom držale do konca. Priložnost za Slovenke se je sicer ponudila v zaključku tretjega niza, ko so se tekmice prehitro zadovoljile z visokim vodstvom 16:8. Po seriji slovenskih točk je semafor kazal le še 21:20, Reckova pa je imela celo priložnost, da v drugem protinapadu izenači. A je dobila blok, sledili sta še dve napaki Ize Mlakar, s tem pa je bilo upanja konec.

»Ves čas sem verjel, da lahko zmagamo. Tudi še v končnici tretjega niza, a žal nismo izkoristili priložnosti. Če bi dobili tretji niz, sem prepričan, da bi jih dobili. Zaradi telesne pripravljenosti in tudi pritiska na Poljakinje. Žal se ni izšlo. Zmagale so izkušnje, puncam pa nimam česa zameriti,« je ocenil selektor Bruno Najdič. Nato je dodal: »Vesel sem zaradi odličnega vstopa v tekmo, kako so punce odigrale. Videla se je želja in samozaupanje, vse to, kar sem od njih zahteval. Kar zadeva kakovost, so dekleta odigrala korektno, čeprav tekma ni bila popolna, videlo se je, da nam takih obračunov primanjkuje. Če bi jih imeli več, bi se lahko drugače končalo.«

Kapetanka Marina Cvetanovič je pojasnila razloge za poraz: »Manjkalo nam je malo zbranosti na sprejemu, tudi servis bi lahko bil boljši. Odločale so malenkosti, ki so bile tokrat v prid Poljakinjam, ki so tekmo dobro odigrale. Res je, da so Poljakinje izkušene, a izkušnje gor ali dol, tokrat pri njih niso bile najboljše najizkušenejše, ampak so točke nabirale mlajše igralke.« Podobno je razmišljala tudi njena soigralka Katja Medved: »Poljakinje so znale v odločilnih trenutkih potegniti, stopiti skupaj, narediti točko, dve in kaznovati vsako našo napako. To je bila ta mala razlika, zaradi katere smo me nize izgubile. Če nas je kaj izdalo, je to glava. One so imele bolj trezno glavo kot me. Nisem razočarana, ne nad ekipo ne nad kakšno posameznico. Če bi bila razočarana, bi bila najprej zaradi sebe. Domov gremo s tremi porazi, žal je bila za nas skupina premočna.« šr