Bolj nezadovoljna s svojim tokratnim rezultatom je lahko največja vladna stranka SMC, ki je v primerjavi z junijskim merjenjem nekaj glasov izgubila. Na čelu lestvice strank se je tako še utrdila SDS, ki ji je podpora nekoliko zrasla. Če bi bile volitve včeraj, bi Slovenske demokrate obkrožilo dobrih 14 odstotkov vprašanih, SMC pa tri odstotne točke manj. Tretje mesto si delita SD in Združena levica, v parlament pa bi prišli še DeSUS in NSi.

Julijsko merjenje priljubljenosti slovenskih politikov je le trem prineslo boljšo oceno, kar šestnajstim pa slabšo, kot so jo zabeležili junija. Na čelo lestvice se je vrnil predsednik države Borut Pahor. Mesto za njim je evropska poslanka iz vrst SD Tanja Fajon, najbolj pa se je povprečna ocena poslabšala evropski komisarki Violeti Bulc, ki je z junijskega prvega mesta zdrsnila na tretje.

Ob obisku generalnega sekretarja Zveze Nato Jensa Stoltenberga v Ljubljani, ki je izrazil pričakovanje, da bo Slovenija povečala svoje obrambne izdatke, nas je zanimalo, ali so vprašani temu naklonjeni. Skoraj tri četrtine jih povečanja deleža sredstev za obrambo ne podpira.