Če je bilo na prvi tekmi pred tednom dni na Camp Nouu na uvodni zadetek treba čakati vse do 77. minute, so se mreže sinoči prvič zatresle že mnogo prej. Tako je že v sedmi minuti Bayern popeljal v vodstvo maroški branilec Medhi Benatia. A upanje Bavarcev na senzacionalen preobrat je bilo le kratkotrajno. V nadaljevanju je vse svoje mojstrstvo pokazal Barcelonin napadalni trojček Lionel Messi-Luis Suarez-Neymar, ki je po zaslugi dveh golov slednjega v 15. in 29. minuti prvi polčas dobil z 2:1. Udarni napad Barcelone je sicer v letošnji sezoni na vseh tekmovanjih skupno dosegel že neverjetnih 114 zadetkov. Od tega jih je Messi dal 53, Neymar 37 in Suarez 24.

Bayernu je v drugem polčasu uspelo preobrniti srečanje in ga celo dobiti z izidom 3:2, za častno slovo nemških prvakov od Evrope pa sta se med strelce vpisala Robert Lewandowski v 59. in Thomas Müller v 74. minuti. »Verjeli smo v čudež, a se ta ni zgodil,« je po izpadu dejal kapetan zasedbe iz Münchna Phillipp Lahm. »Nemogoče je celotnih 90 minut ustavljati vse te igralce. Boja nismo izgubili nocoj, temveč na prvi tekmi.«

Messiju enak le Pele

Kaj drugega kot čestitati nasprotniku in športno priznati poraz ni preostalo niti Bayernovemu strategu Josepu Guardioli. »Veseli me, da lahko vodim to ekipo. Imeli smo obilo težav, a vseeno smo dali vse od sebe,« je uvodoma dejal 44-letnik, ki bo kot nekdanji igralec in trener Barcelone zdaj pesti v ligi prvakov stiskal prav za Katalonce. »Čestitke Barceloni, zmago si je zaslužila. Iz dna srca upam, da bodo osvojili la quinto (peti naslov lige prvakov, op.p.). Naslov državnega prvaka že imajo v žepu. Naj se ne šalijo in osvojijo tudi la quinto.«

Bayernov trener pred novinarskimi mikrofoni ni pozabil pohvaliti niti uspešnega dela njegovega naslednika na klopi Barcelone Luisa Enriqueja, kot tudi vnovične izvrstne predstave Lionela Messija. »Barca je močna v obrambi, dobro fizično pripravljena in urna v napadu. Lionel Messi je zelo zelo dober. Je kot Pele,« je pohvale stresal iz rokava Guardiola.

(Foto: Reuters)

Juventus ali Real? Vseeno!

Barcelona si je na Allianz Areni zagotovila že svoj osmi finale v najprestižnejšem evropskem klubskem tekmovanju. Od tega jih je dobila štiri, in sicer v letih 1992, 2006, 2009 in 2011, neuspešna pa je bila leta 1961, 1986 in 1994. Ali bo uspešna tudi letos, bo znano 6. junija, ko se bo v nemški prestolnici pomerila z Juventusom oziroma Realom iz Madrida, ki povratno tekmo igrata nocoj. »Vseeno mi je, s kom igramo v finalu. Naj zmaga najboljša ekipa,« je novinarjem dejal strelec obeh včerajšnjih zadetkov Barcelone Neymar in pripomnil: »Počutim se izvrstno. To bo sploh moj prvi finale v ligi prvakov, česar se zelo veselim. Vesel sem tudi za svoje soigralce.«

Nasprotno od radoživega Brazilca je njegov soigralec in vratar Marc-Andre ter Stegen uvrstitev v finale pospremil umirjeno. Kljub uspehu in dobri predstavi v vratih je Nemca zmotilo, da je njegova ekipa tokrat prejela tri zadetke. »Ne vem, kaj se je zgodilo v drugem polčasu. Seveda je lepo, ko imaš za sabo dober nastop in tudi sicer menim, da smo igrali dobro, a morda tudi nekoliko zašli z začrtane poti. Nismo imeli nadzora nad potekom srečanja, zato nam je bilo težko. Zdaj gremo v Berlin, še prej pa bomo videli, kaj se bo zgodilo na tekmi med Realom in Juventusom,« je trezno razmišljal 23-letnik.

Ter Stegen in soigralci ne bodo imeli veliko časa za proslavljanje. Že v nedeljo jih čaka nadvse pomembno prvenstveno gostovanje pri madridskem Atleticu, 30. maja pa se bodo pomeril še v finalu španskega kraljevega pokala proti Athleticu iz Bilbaa.