Ker naj bi tovornjakarji ruševine in ostale odpadke vozili na ilegalno deponijo v Bukovžlak, se je na policiji oglasil domačin Franc Cajhen, član Civilne iniciative Celje, ki je vseskozi opozarjala na okoljsko problematiko. Zaradi njegove prijave so kriminalisti začeli preiskovati sum nezakonitega odlaganja odpadkov in pri tem zasegli različne dokumente, na podlagi katerih pa so kasneje sestavili povsem drugačno kazensko ovadbo. Klančnika so ovadili zaradi preslepitve pri pridobivanju ugodnosti in zlorabe položaja ter pravic, tožilec Jože Manfreda pa je zoper njega vložil obtožnico.

Boris Klančnik je kaznivega dejanja preslepitve obtožen, ker naj bi soglašal, da je Regionalna razvojna agencija Celje na pristojno vladno službo poslala neresnično dokumentacijo glede rušenja zgradbe in s tem družbi pridobil skoraj 20.000 evrov premoženjske koristi. Zlorabe položaja in pravic pa je obtožen, ker je soobtoženega Jožefa Lorbka, ki je takrat vodil projekt Tehnopolis, pooblastil, da je v imenu razvojne agencije sklenil pogodbi s podjetjem Ceste mostovi Celje in družbo Dermo. Pri tem naj bi soglašal, da pri plačilu računov ne bodo odšteli vrednosti del, ki jih je že opravilo neko drugo podjetje. Na tak način naj bi prvo podjetje pridobilo okoli 7400 evrov, drugo pa skoraj 18.000 evrov premoženjske koristi, medtem ko je bila razvojna agencija oškodovana.

Klančnikova zagovornica, odvetnica Jasmina Gričnik, je včeraj dejala, da so kriminalisti nezakonito pridobili dokaze in jih je zato treba umakniti iz spisa. Ker naj bi se sodnica Cvetka Posilovič z nedovoljenimi dokazi že seznanila, bi jo bilo treba po zagovorničinem mnenju izločiti iz postopka in zadevo prepustiti drugemu senatu. O usodi njenih predlogov bo več znanega šele po tem, ko bo sodišče opravilo tudi predobravnavni narok za soobtoženega Jožefa Lorbka.