Število brezposelnih se je marca že drugič zapored zmanjšalo in se ustavilo pri številki 118.099. Delo predvsem v sezonskem gradbeništvu, predelovalnih dejavnostih in trgovini je bilo mogoče najti povsod po Sloveniji, v primerjavi s februarjem se je brezposelnost zmanjšala v vseh območnih službah zavoda za zaposlovanje (ZRSZ), najbolj v Murski Soboti. Kljub temu je prav to območje edino, kjer je bilo prejšnji mesec brez dela več ljudi kot pred enim letom. Po vseh drugih območnih enotah je brezposelnost v primerjavi z lanskim marcem padla, najuspešnejši pa so bili iskalci zaposlitve v Kranju (brezposelnost je v primerjavi z marcem lani upadla za dobro desetino), Novem mestu, Novi Gorici in Sevnici (število brezposelnih je padlo za desetino).

Se je pa v zadnjem letu med brezposelnimi povečal delež dolgotrajno brezposelnih oseb, prav tako je naraslo število brezposelnih žensk in tistih, ki so ostali brez zaposlitve po 50. letu starosti. Nasprotno so upadli število mladih brezposelnih (do 29. leta starosti), delež trajno presežnih delavcev zaradi stečajev in delež brezposelnih moških. V zadnjem letu je naraslo število brezposelnih z osnovnošolsko in višje- oziroma visokošolsko izobrazbo.

Čeprav brezposelnost v letošnjem letu upada, ostaja še enkrat večja kot v predkriznem septembru 2008 (nekaj več kot 59.000 brezposelnih). Toda napovedi delodajalcev so optimistične. V prvi polovici letošnjega leta po anketi ZRSZ računajo na dobrih 16.000 novih zaposlitev, iskali bodo predvsem delavce za preprosta dela v predelovalnih dejavnostih, varilce, voznike težkih tovornjakov in vlačilcev, delavce za preprosta dela pri nizkih gradnjah, zidarje, prodajalce, natakarje, vzgojitelje in pomočnike vzgojiteljev ter kuharje.